ZAPRASZAMY NA PILATES

Spróbuj ćwiczeń indywidualnych lub w małej grupie

zdjęcie instruktorów fizjopilates

Co to jest Pilates?

Pilates to od niedawna spopularyzowana technika ruchu i metoda ćwiczeń ogólno-usprawniających. Stworzył ją urodzony w Niemczech sportowiec i entuzjasta zdrowego oraz aktywnego trybu życia – Joseph Hubertus Pilates. Metoda ta cieszy się bardzo dużym powodzeniem w USA skąd rozprzestrzenia się po całym świecie. Ten wyjątkowy zestaw ćwiczeń ma na celu rozciągniecie i wzmocnienie mięśni. Pozytywnie wpływa na gibkość kręgosłupa, poprawia równowagę i postawa ciała. Wysmukla sylwetkę, koryguje wady i asymetrie postawy. Uczy prawidłowej techniki oddychania. Zapobiega osteoporozie. Pomaga kobietom po porodzie powrócić do formy. Jest doskonałym uzupełnieniem w treningach wielu dyscyplin sportowych. Metoda ta koncentruje się na wzmocnieniu gorsetu mięśniowego ciała a w szczególności głębokich mięśni brzucha. Osiągnięte w ten sposób dekompresja i wydłużenie kręgosłupa mają na celu odciążenie, przywrócenie jego pierwotnej elastyczności. Wykonywanie ćwiczeń Pilates wymaga pełnej kontroli i koordynacji ruchu z oddechem, co stymuluje stopniowy rozwój świadomości i poprawy całej postawy ćwiczącego. Ćwiczenia te różnią się od innych tym, że wymagają pełnego zaangażowania i łączenia oddechu z wykonywanym płynnym i celowym ruchem. Tutaj liczy się, jakość a nie ilość wykonywanych powtórzeń. Nauka samej skomplikowanej choreografii ćwiczeń jest wyzwaniem dla naszego umysłu.

Profesjonalny sprzęt do Pilatesu

Posiadamy Reformer, Cadillac, Wunda Chair, Ladder Barrel oraz maty, rollery, piłki i pierścienie. Urządzenia te są wyprodukowane w USA przez renomowaną firmę Balanced Body.

ćwiczenia pilates na reformerze

Dlaczego warto ćwiczyć Pilates na sprzęcie?

Klienci zazwyczaj zaskoczeni są jak ich praktyka Pilates poprawia się gdy włączają do swoich treningów sprzęt. Poznają wtedy całość metody, ćwiczenia na macie i na sprzęcie uzupełniają się nawzajem, maksymalizując korzyści. Indywidualny charakter zajęć daje gwarancję treningu najwyższej jakości. Trener uczy prawidłowego wykonywania ćwiczeń i eliminuje błędy. Wybiera najlepsze rozwiązania dostosowane do celów i potrzeb klienta. Czuwa nad postępami i bezpieczeństwem, tak by ćwiczący mógł bez obaw czerpać maksymalne korzyści z Pilates.

O INSTRUKTORZE

portret Małgorzata Podgórska

Jestem nauczycielką i instruktorką metody Pilates certyfikowaną przez międzynarodową organizację – PMA (Pilates Method Alliance).

Podczas 20-letniego pobytu w USA pracowałam w renomowanej klinice medycyny sportowej – Sport Therapy and Rehab Services w East Meadow, NY. Prowadziłam tam kompleksową rehabilitacje ruchową i wykonywałam zabiegi fizjoterapeutyczne. Jako fizjoterapeutka wyczynowej drużyny Team Total Training dbałam o poprawę osiągnięć sportowych jej członków w zawodach Triatlonowych. Przez 7 lat prowadziłam też swoje własne studio Pilates i terapii manualnej w Woodmere, NY.

Małgorzata Podgórska

Kwalifikacje:

  • Medyczne Studium Zawodowe (wydział fizjoterapii) w Konstancinie-Jeziorna
  • State University of Stony Brook (wydział biologii),NY
  • Szkoła IMX Pilates, New York, NY Szkoła Harmonious Pilates, Roslyn, NY
  • Master’s Program, the Pilates Center, Boulder, Colorado

Specjalizacje:

  • praca z pacjentami ze schorzeniami kręgosłupa
  • praca z dziećmi z wadami postawy
  • praca ze sportowcami wyczynowymi oraz amatorami (motorsport, triatlony…)
  • warsztaty prozdrowotne i szkolenia instruktorskie